۱۳۸۸ خرداد ۹, شنبه

رشد تحصیلات عمومی، تنها راهکار دراز مدت اصلاح طلبان

فیلم مستند اول تبلیغاتی احمدی نژاد را که دیدم، حالم بد شد.
اگر این دور اصلاح طلبان شکست بخورند، دلیل شکستشان،
همان دلیل شکست علی(ع) و حسن(ع) است از معاویه
همان دلیل شکست حسین(ع) است از یزید
همان دلیل ساکت کردن و قتل ائمه است
همان دلیل به دار کشیدن مشروطه چی های واقعی است
همان دلیل شکست مصدق است از شاه
...
و آن دلیل، سطح فهم و تحصیلات عمومی است
- وقتی احمدی نژاد میگوید فلان زن خانه دار شده، تحصیلات است که میگوید چند درصد بی خانمان شده اند؟
- وقتی احمدی نژاد یک بچه را نشان میدهد که از شوق، گریه میکند، تحصیلات است که میگوید چند درصد بچه های این مملکت از فقر و بیکاری گریه میکنند؟
- وقتی احمدی نژاد شعار میدهد که باید "کارشناس ها مدیر باشند" تحصیلات است که میگوید پس چرا اساتید اقتصاد مملکت را عامل اجانب خواندی؟ و متفکرین دردمند را "بزغاله"؟
- وقتی احمدی نژاد شعار کارشناسی میدهد، تحصیلات است که میپرسد چرا دانشگاه را نشان نمیدهی؟ چرا نمیگویی هر کس در دانشگاه حرکت میکند، انگ آلت دست اجانب و اسلام ستیز میخورد؟ چرا دانشجویان نامحرمند؟ مگر نه اینکه آینده مملکت دست اینهاست؟ یا دست دکترهای من در آوردی آکسفوردی است؟ چرا نمیگویی که هر تجمع دانشجویی را با زندان و ستاره دار کردن خفه کردم؟ چرا جای دانشگاه در تبلیغات تو خالی است؟
- وقتی احمدی نژاد فیلم سخنانش برای جوانان را نشان می دهد، تحصیلات است که می گوید به جای سهمیه دانشگاه دادن به این عاملین گشت ارشاد، کمک کن که دانشجویان شهرستان ها و روستاها بتوانند در رشته های مرتبط به محلشان درس بخوانند و شغل داشته باشند.
- وقتی احمدی نژاد میگوید که به مردم پول داده، تحصیلات است که میگوید به جای پول، باید اشتغال زایی کنی، دویست هزار تومان، نصف خط فقر رسمی اعلام شده است، آن هم ماهانه.
وقتی احمدی نژاد میگوید به استانها سفر کرده، تحصیلات است که میگوید در سفرهایت چه کردی؟ سر زدن را که شرکت های اتوبوس رانی بیش از همه انجام میدهند.
- وقتی احمدی نژاد میگوید دولت قبلی 49 هزار پروژه شروع کرد و من 100 هزار پروژه، تحصیلات است که میگوید ساختن یک چهاردیواری بتونی، پروژه است و ساختن کارخانه هم پروژه. کدامتان اشتغال بیشتری ایجاد کردید؟
- وقتی احمدی نژاد میگوید اقتصاد ما پیشرفت کرده، تحصیلات است که میگوید بیکاری کم شده؟ تورم کم شده؟ یا سر به آسمان می ساید؟ و اگر درآمد سی سال نفت در این چهارسال نبود، در کدام مذلت می بودیم؟
- وقتی احمدی نژاد میگوید فلان تعداد جمعیت در فلان کشور آفریقایی به استقبال آمده بودند، تحصیلات است که میگوید اینها به استقبال هر بی مهابا صحبت کننده ای می روند، سطح تحصیلات اینها چه بود؟ و هزینه ای که ایران داد، چقدر بود؟ مبارک مصری هم چنین تشویق هایی میگیرد.
- وقتی احمدی نژاد میگوید فرهنگ را و تمدن را ایران به همه جهان داده، تحصیلات است که تاریخ را مرور میکند و می گوید که نه، این حرف مفت است، یاوه گویی است برای جلب رأی. و آیا هوادارانت، باقرخان، قهرمان مشروطه را لات قمار باز ننامیدند؟
- وقتی احمدی نژاد کف زدن ایرانیان بی حجاب نیویورک را در ضیافت شامش فیلم تبلیغاتی میکند، همان ها که اگر در تهران بودند، گشت ارشاد میگرفتشان، تحصیلات است که میپرسد این هدف وسیله را توجیه میکند نیست؟ قدرت را به هر قیمتی خواستن نیست؟ و می فهمد که این اصول گرایی نیست، صندلی قدرت چه دارد که چنین، این همه اصول اخلاقی را ذبح شرعیش میکند؟
- وقتی احمدی نژاد میگوید یک بانوی ایرانی قهرمان تنیس مقیم فرانسه، مرا دوست دارد، تحصیلات است که میگوید این بانو، در ایران میتواند تنیس بازی کند؟ و اگر با همین لباس جلوی دوربین در خیابان راه برود، گشت ارشاد تو نمیگیردش که چه ها کند؟ و چرا در این بانو در ایران اقامت نمی کند؟
- وقتی احمدی نژاد میگوید هفتاد درصد رشد تولید فولاد داشته، تحصیلات است که از منابع معتبر میپرسد و می فهمد که دروغ است.
- وقتی احمدی نژاد میگوید پالایشگاه را کلید آغاز و پایانش را زده، تحصیلات است که تحقیق میکند می بیند دروغ میگوید.
- وقتی احمدی نژاد صدقه دادن به روستاییان را نشان میدهد، تحصیلات است که میپرسد مگر کارخانه های سهام عدالت رشد کرده اند که سود میدهی؟ اگر سود داده اند، خود کارخانه ها باید بدهند، اگر دارد یک به یک درشان بسته میشود، چرا میگویی سود سهام عدالت؟ چرا دروغ؟ بگو از بیت المال و پول نفت نجومی میدهم، تا عدالتت زیر سوال برود که سهم بقیه چه میشود؟ و کارشناسیت خنده دار شود که با پول پخش کردن، مگر اقتصاد رشد میکند؟
- وقتی احمدی نژاد دعا کردنش را نشان میدهد، تحصیلات است که میگوید مگر تو قرار است برای ما دعا بخوانی؟ تو کفایت اداره مملکت را نداری، برنامه ریزی دراز مدت بلد نیستی که هیچ، برنامه ریزان را هم برکنار میکنی. پول نجومی نفت را که به معجزه شبیه است را چه کردی؟ از برنامه توسعه تصویب شده خودت هم عقبی، پیشرفتت پیشکش.
- وقتی احمدی نژاد دیندار بودنش را به رخ میکشد، تحصیلات است که چون شهید چمران فریاد میزند "میگویند تقوا از تخصص لازم تر است، آن را میپذیرم، اما میگویم، آن کس که تخصص ندارد و کاری را می پذیرد، بی تقواست".
- وقتی احمدی نژاد فیلم استقبالش در روستا را پخش میکند، تحصیلات است که میگوید برای روستاها و شهرها چقدر کارآفرینی کرده ای؟ یا کاری کرده ای که روند مهاجرت سوت بکشد، و در حاشیه شهرها مستقر شوند و به انواع فساد دچار شوند؟
- وقتی احمدی نژاد شعار عزت ایران میدهد، تحصیلات است که میگوید همه این شعار را میدهند، کفایت داشتن برای تحقق این شعار است که شرط است.

تنها راه نجات ما از چنین فاجعه ای، بالا آوردن سطح تحصیلات عمومی است، چه پیروز این انتخابات باشیم یا نباشیم، چاره ای جز تلاش برای بالا آوردن سطح سواد عمومی، برای جلو گیری از تکرار چنین فاجعه ای نیست.
تا وقتی که یک ماه مانده به انتخابات، دوباره باید شروع کنیم اثبات کردن اینکه باید رأی داد، باید به راه رأی داد، باید به اهداف رأی داد و ... وضع همین است. تنها راه ما برای اطمینان از رشد دائمی، رشد آگاهی دادن ها و آموزش های عمومی است، و تنها راه آنها، ندانستن مردم. این جنگ، جنگ عقل و جهل است...
تنها راه، روشن کردن ذهن مردم، نسبت به الفبای علوم سیاسی است. که بازیچه شعار نشوند، وگرنه هنوز پس از هزار و چهارصد سال، در سقیفه مانده ایم...

7 comments:

ناشناس گفت...

"اگر این دور اصلاح طلبان شکست بخورند، دلیل شکستشان،
همان دلیل شکست علی(ع) و حسن(ع) است از معاویه
همان دلیل شکست حسین(ع) است از یزید
همان دلیل ساکت کردن و قتل ائمه است

" یعنی چی ؟
چقدر از مسائل با خبری ؟ چقدر جامعه و اصلاح طلبان رو می شناسی ؟
مگر نه این است که به قول موسوی اگر" خودی و غیر خودی" نباشد اون وقت کی دلش برای اسلام می سوزه ؟
بیچاره ما که مسلمانیم و انسان هایی از مسلمانی ما سوء استفاده می کنند.
این طوری مثال زدن درست نیست حتی اگر منظورت چیز دیگری باشه.
اون از موسوی که خودش رو به اهل بیت و خدا چسبوند سریعا و اینم از اینجا ! از یک جامعه عاقل بعیده که از زیر پرچم متوهم سوء استفاده از مهدویت بیان بیرون و برن زیر پرچم سوء استفاده از اهل بیت و سیدبازی .مسخره است .

ناشناس گفت...

موسوی می خواد چه کار کنه ؟ برنامه ؟ نکنه من باید چون شعار اصلاح طلبی میده بی خیال رشد خودم و مملکت بشم.فعلا هیچیزی جز انتقاد(البته وارد ) نکرده . حسم میگه اگر رهبر قضیه خودی و غیر خودی بودن ها رو کنار بذاره عمرا اصلاحات و بقیه فرقی ندارن . اینطور که پیش میره مطمئنا انقلاب فکری جدیدی رخ خواهد داد . اون وقت باید در آرزوی گوشت ذبح شرعی باشی.

Mohammad KhoshZaban گفت...

به ناشناس:
هرگز نگفتم این خودی، و آن غیر خودی است. هرگز مثل شریعتمداری نگفتم ما علی هستیم و آنها اهالی صفین.
گفتم دلیل، همان دلیل است.
باقی حرفهاتون جواب دادنی نیست

مجتبی گفت...

عالی بود! عالی
اما یه چیز بگم!اینکه میر حسین حقیقتا یخورده انگاری شکمی اومده جلو!چرا گه از تاج زاده پرسیدیم از برای میر حسین و حضورش!
گفت:بابا ما فقط اومدیم به میر حسین گفتیم که شما بیا تا این احمدی نشه، بعد ببینینم خدا چی میخواد....
یه چیز دیگه:
ببین منم خوندم این مواردی را که نوشتی ها ولی کاش منابع رو می نوشتی!

شناس گفت...

برای دوستان: http://www.ghalamnews.ir/news-16144.aspx
در ضمن احتمالا آقای تاج زاده شوخی کرده با شما . مسئله اصلا شکمی نیست . مسئله پاره کردن پرده محرم و نا محرمیست

Mohammad KhoshZaban گفت...

به مجتبی:
والا دیگه اونقدر زیاده که! هر کدوم رو گوگل کنی پیدا میکنی

ولی این رو داشته باش، عالیه:
http://www.youtube.com/watch?v=I87Iqj7C4b8کل این سری خیلی خوبه

Saban گفت...

اضافه می کنم که در نظر بگیرید اصلا احمدی نژاد دروغ نگفته. تحصیلات می گوید انگونه که ادعا کرده اند، در حدود صد و چهل ملیارد دلار (تقریبا به اندازه بودجه جاری کشور) صرف بودجه عمرانی شده است. (با رانت هایی که دولت از منبع بودجه جاری پرداخت کرده است و قرضی که از بانکها گرفته است، بودجه جاری خیلی باد کرد و بودجه عمرانی آب رفت...) به هر حال، تحصیلات می گوید: به طور متوسط صد و چهل میلیارد دلار تقسیم بر صدهزار پروژه می شود 1.4میلیارد تومان برای هر پروژه ملی! در زمان خاتمی یک سد که به تصویب می رسید، حداقل 4000میلیارد تومان اعتبار اولیه به آن اختصاص می دادند. ظاهرا در دولت مهرورزی، مفاهیم تا حدودی تغییر کرده است.